Pavlína Jáchimová

Kreativní duše, máma dvou uličníků, snílek, co věří
na zázraky a miluje slunce, teplo a prosecco

Jmenuji se Pavlína a budu ráda, když mě před focením trochu poznáte. Jsem fotografka přirozeného světla, miluju sluneční paprsky a vždy, když to jde, se vyhýbám umělému osvětlení. Snažím se do fotek dostat lehkost, atmosféru místa a hlavně vás – takové jací opravdu jste. Ráda vám při focení pomůžu, ale nejsem fotograf, který vás bude nutit do nepřirozených póz, ve kterých sami sebe nepoznáte. Jsem upřímný člověk a ráda do svých fotek dostávám i vaše upřímné emoce. 

Svou první svatbu jsem fotila v roce 2012 a od té doby jsem nafotila víc jak 120 svateb: sto dvacet krásných příběhů plných lásky, zábavy a krásných vzpomínek. Jsem vděčná za každou z nich a těším se na všechny další!

Pocházím z malé vesnice v Západních Čechách a pokaždé se tam ráda vracím. Vystudovala jsem střední Umělecko-průmyslovou školu v Ústí nad Orlicí a pak promovala na Západočeské univerzitě v Plzni z dějin umění, grafického designu a umělecké fotografie. V Plzni jsem také pár let pracovala jako grafik, ale hodiny sezení u počítače jsem už tehdy ráda kompenzovala focením. Grafická práce mě také přivedla do Prahy, kde bydlím a pracuju už devět let. Než jsem nastoupila na mateřskou „dovolenou“, pracovala jsem jako fotografka v Akademii věd, kde jsem fotila na plný úvazek fascinující svět vědy.

Nyní mám dva krásné chlapečky a většinu času věnuju jim. Práce mě ale baví, takže pro Akademii věd v současnosti navrhuji grafiku popularizačních časopisů A / Věda a výzkum a AΩ / Věda pro každého, ale hlavně fotím vaše příběhy – krásné rodinky, miminka, děti a nezapomenutelné svatby. Mám štěstí, že potkávám samé skvělé lidi, a často se z nich stávají moji přátelé, které už fotím roky a ráda je vidím nejen při focení. 

můj příběh

moje mise

Zachytit váš příběh tak, abyste měli jedinečnou památku, kterou si budete rádi prohlížet vy i vaše děti.

můj styl focení

Nechávám děj přirozeně plynout, a fotím tak bez strojených gest. Moje fotografie jsou vzdušné a světlé, plné příjemného denního světla a teplého slunce. Věřím, že takové fotografie jsou upřímné a zároveň lichotivé. Nepodléhají chvilkovým trendům, a díky tomu si je budete rádi prohlížet vy i vaše děti po dlouhá léta. To je má mise.
Těším se na vás!

portfolio

najdete mě také na instagramu

Copyright 2023